Taky to znáte?

Jedete v sobotu dopoledne společně na výlet… silnice je zatím volná a cesta by probíhala relativně bez problémů, kdyby vaše žena nemusela vašemu prckovi neustále lovit mobil zapadlý pod sedačku.

Když ono mu to klouže… protestuje váš miláček… a má pravdu. Když už přístroj konečně uchopí tak, aby mu nepadal… aktivuje omylem na dotykové obrazovce aplikaci, kterou jste spouštět nechtěli… Víkendová pohoda v háji.

… nebo:

Čekárna u dětské lékařky, před vámi nějakých pět lidí plus jeden akutní případ – takže posezení nejméně na hodinu. Všechny čekací pohádky jste už odvyprávěli, dostupné časopisy společně prolistovali, takže uděláte všechno pro to, aby čekání proběhlo pokud možno hladce.

Tatííí, tak mi puč mobil… s tou pohádkou jako minule.

Pohádka minule skončila prasklým displejem... Chtěla vám tak moc ukázat, jak legračně kreslený oslík poskakuje, až přehlédla práh mezi kuchyní a jídelnou. Záchvat breku. Do deseti minut je vše zapomenuto. Dotykový displej Vašeho nejnovějšího iPhone takové štěstí neměl.

Váháte.......

- Mít tak na ten draze opravený přístroj něco jako airbag...
- Mít tak něco, aby mrňous nepřepnul video prstíky a co může v klidu držet...
- Mít tak něco, co si pustí v autě a vy můžete v klidu řídit...
- Mít tak něco, co si pustí váš miláček v restauraci a vy máte klid na večeři s partnerem po dvou letech...
- Mít tak něco, co jí/jemu dáte v nákupním košíku a můžete v klidu nakupovat...
- Mít tak něco, co jí/jemu dáte v nákupní galerii a můžete si zkusit nový kus do vaší garderoby...
- Mít tak něco, co jí/jemu v té čekárně u doktora...

Nakonec s těžkým srdcem vybalíte svůj milovaný telefon... a půjčíte ho tomu vašemu pokladu...

A teď si představte:

… že sobotní cesta autem proběhne v klidu a pohodě, protože synovi mobil prostě dáte ve speciálním pouzdře co neklouže z ruky. Než vystoupíte v cíli, je nadšený, viděl celý díl prasátka Peppy!! Hurá na hrad a do parku!

… nebo že dceři v čekárně ten film rádi pustíte. Mobil totiž drží za madla ochranného držáku oběma rukama a je tak zabraná do děje, že úplně zapomněla, jak dlouho už vlastně čeká… Držák chrání přístroj před pádem na tvrdou podlahu…

To je snad sen? Sci-fi? Ne. To je „jen“ KIDPOD.

KIDPOD – užitečná pomůcka pro rodiče, kteří vědí, že když se chce, tak to jde JKteří místo zákazů a okřikování najdou způsob, jak děti naučit používat telefon přiměřeně a s rozumem.

Také vám všichni kolem říkají, že předškolák je na tyhle technologie ještě malý? Že dítě by mělo stavět hrady z písku, běhat za míčem nebo poznávat kytky a motýly? Zodpovědný rodič samozřejmě neposadí malé dítě k telefonu na celé odpoledne. Ví, že je důležité trávit čas společně. Mluvit, smát se, vysvětlovat, prožívat. A hledat cesty a řešení. Třeba i pro takovou "maličkost", jakou je používání mobilu. Ono to stejně bez toho nepůjde. Moderní technologie jsou dnes běžnou součástí života, ať chcete nebo ne.

A jak to celé funguje?

Potřebujete:
- dítě J
- telefon
- a KIDPOD - univerzální držák/stojan na mobilní telefon

Je vyrobený z českého pěnového plastu Vylen a po drobné úpravě jde dohromady s většinou mobilních zařízení. Přístroj vložíte do rámu a upevníte. Všude tam, kde mohl dětem upadnout, je díky KIDPODu v bezpečí. A pro Vás tím pádem budou odteď návštěvy restaurací, čekáren u doktora i nekonečné cesty autem úplnou hračkou.

Jak to vypadá, se můžete podívat tady:

  kidpod 

Použitelný v jakékoliv poloze. Vleže, vsedě, pro jednoho i pro společné sledování videa.

Zdravotně nezávadný a chemicky odolný. Testováno.

Maximálně jednoduchý. Do auta nepotřebujete žádné další opěrky a úchytky – sbalíte a jedete.

Nárazuvzdorný. Ze skály ho asi vrhat nebudete, ale opakovaný pád na kuchyňskou podlahu i městskou dlažbu zvládne na jedničku.

Náš. Český nápad, český materiál, český produkt.